Ifølge engadget.com så skal RIM, firma bak de businessrettede mobilene Blackberry, gi støtte til å kjøre Android-apps på Playbok, deres nye tablet. Man må kjøre en app player for å få det til å fungere. Noe som antageligvis vil si at man må starte et eget program i Playbooks operativsystem hvor man så vil kunne kjøre Android-apps inni dette operativsystemet, omtrent som å kjøre en virtuell pc.
Dette er jo spennende nyheter for en tablet som virker lovende, men som lider litt under det å ikke ha den store mengden apps i motsetning til konkurrentene. Jeg har skrevet litt om dette i denne bloggposten.
RIM sin Playbook blir en av få tableter, som kommer i år, som ikke kjører Android. Blant de største salgsargumentene fra RIM er den gode integrasjonen mellom deres telefoner og tablet. Playbook kommer i butikkhyllene 19. april, om det gjelder Norge også, er vel heller tvilsomt.
HP kommer også med et friskt pust til tabletjungelen med sin TouchPad. De kjører også et annet operativsystem enn de andre aktørene, nemlig webOS som, i følge de som har testet det, virker veldig lovende.
Det blir spennende å følge utviklingen, konkurranse på markedet er veldig bra for oss sluttbrukere.
25/03/2011
Apps, Nettbrett, Teknolicious